Kocioł na biomasę BIO-DUO

Kotły typu BIO-DUO są kotłami na biomasę. Wyposażone są w palnik rynnowy i zbiornik 0,7 m3. Przeznaczone są do spalania zrębki drzewnej, pelletu i zbóż.

Układ podający posiada własne mieszadło, które zapobiega zawieszaniu się paliwa wewnątrz okrągłego zasobnika. Proces spalanie pelletu, owsa, zrębek odbywa się automatycznie.

Kocioł typu BIO-DUO to wielodobowy piec, którego obsługa polega tylko na uzupełnieniu zasobnika paliwem oraz usunięciu popiołu z szuflady bez konieczności wygaszenia i ponownego rozpalania.

Ważną zaletą jest dodatkowe palenisko w formie rusztu wodnego (dodatkowy odbiór ciepła). Pozwala ono spalanie np. drewna kawałkowego, węgla kamiennego, bez konieczności wygaszania paleniska automatycznego.

Kocioł pracuje w dwóch trybach spalania. Spalanie automatyczne z wykorzystaniem podajnika oraz sterownika lub spalanie tradycyjne, które odbywa się na dodatkowym palenisku z rusztem wodnym lub żeliwnym, gdzie możliwe jest spalanie drewna, węgla bez konieczności wygaszania paleniska automatycznego.

.