KOCIOŁ KST Z PODAJNIKIEM TŁOKOWYM

Kocioł typu KST to nowoczesna wersja kotłów stalowych, wodnych.

Kocioł pracuje w dwóch trybach spalania. Spalanie automatyczne z wykorzystaniem podajnika tłokowego oraz sterownika lub spalanie tradycyjne, które odbywa się na dodatkowym palenisku z rusztem wodnym lub żeliwnym, z wykorzystaniem naturalnego ciągu komina, gdzie możliwe jest spalanie:

KST to wielodobowy piec, którego obsługa polega tylko na uzupełnieniu zasobnika paliwem oraz usunięciu popiołu z szuflady bez konieczności wygaszenia i ponownego rozpalania.
Kocioł wyposażony jest w podajnik tłokowy:
MULTIPAL to tłokowy podajnik rynnowy. Podajnik podaje paliwo z zasobnika do paleniska za pomocą tłoka, który wykonuje posuwisto-zwrotny.

Tłok podający opał jest wzmocniony, zabezpieczony wymiennymi elementami ze stali kwasoodpornej (zgarniacz). Element roboczy (tłok) jest ułożyskowany. Poprawia to płynność jego pracy, żywotność oraz korzystnie wpływa na cichobieżność.

Palnik MULTIPAL

Palnik MULTIPAL

Za pomocą palnika MULTIPAL można spalać paliwo do 40 mm granulacji.

W strefę żaru doprowadzone jest powietrze pierwotne oraz powietrze wtórne. Ważną zaletą palnika jest stały deflektor, który po nagrzaniu dopala pyły i gazy palne. Podajnik typuMULTIPAL można stosować do kotłów nowych jak również już eksploatowanych. MULTIPAL jest przedmiotem zgłoszenia jako wzór przemysłowy w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej.

Podajnik podaje paliwo z zasobnika do paleniska za pomocą tłoka, który wykonuje ruch przesuwowo – zwrotny. Tłok podający opał jest wzmocniony oraz zabezpieczony wymiennymi elementami ze stali kwasoodpornej. Element roboczy, czyli tłok jest ułożyskowany. Poprawia to płynność jego pracy, żywotność oraz korzystnie wpływa na cichobieżność.

Funkcjonalność

Funkcjonalność

Kocioł funkcjonuje z wykorzystaniem następujących podzespołów:
podajnik regulator temperatury TITANIC współpracujący z termostatem pokojowym oraz panelem pogodowym
dmuchawa tłocząca powietrze
zasobnik na opał.

.

.

.

.

.
.
.
.

 

Zalety

Zalety

Jakość materiału – Nasze kotły wykonujemy ze stali kotłowej o grubości 6mm.
Gwarancja – 5 LAT na kocioł oraz 2 LATA na podzespoły elektroniczne.
Wygoda – Obsługa polega tylko na uzupełnieniu zasobnika paliwem oraz usunięciu popiołu z szuflady bez konieczności wygaszenia i ponownego rozpalania.
Ekonomia – Regulacja procesu spalania. Czas palenia przy jednokrotnym załadunku zasobnika jest możliwy nawet do 7 dni.
Dodatkowe palenisko – Kocioł wyposażony jest w dodatkowe palenisko z rusztem wodnym lub żeliwnym.

Opcje – Istnieje możliwość wyboru konfiguracji czopucha oraz jego kształtu, a także wskazania rozmiaru oraz umiejscowienia mufy zasilającej i powrotnej, w wybranym przez klienta miejscu.

.